Kontakta oss

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Glasbruksskolan.

Rektor
Marie Cederborg
marie.cederborg@malmo.se

Biträdande rektor
Anna Lundius
anna.lundius@malmo.se

Biträdande rektor
Bo Westerlund
bo.westerlund@malmo.se

Administrativ chef
Camilla Fridh
camilla.fridh@malmo.se

Skoladministratör
Ingrid Johnsson
Telefon: 040-34 92 80
ingrid.c.johnsson@malmo.se

Skolsköterska
Åsa Nyman
Telefon: 072-174 62 09
asa-birgitta.nyman@malmo.se

Kurator
Malin van Bruggen
Telefon: 076-607 48 48
malin.vanbruggen@malmo.se

Vaktmästare
Ingemar Einarsson
Telefon: 040-34 92 90
ingemar.einarsson@malmo.se

IT-administratör
Patrik Pedersen Thynell
Telefon: 072-174 63 29
patrik.thynell@malmo.se

 

Fritidsavdelningar

Koggen: Förskoleklass och 1C

(öppning- och stängningsavdelning)
Telefon: 070-949 22 16

Här jobbar: Elham, Maria, Amanda J, Carina, Camilla och Linda.

Jollen: 2C, 2D och 1B
Telefon: 073-232 93 79

Här jobbar: Suvi, Ingvar, Sara, Filip W, Emil, Daniela och Filip R.

Briggen: 2A, 2B och 1A
Telefon: 073-342 85 22

Här jobbar: Hampus, Frida, Monika, Jim och Alexander.

Fregatten: 3A, 3B och 3C
Telefon: 072-174 60 99

Här jobbar: Ulf, Josefine, Maggie och Jenny.

Kryssaren: Årskurs 4, 5 och 6
Telefon: 076-607 48 26

Här jobbar: Niclas, Kalle, Tom och Liselott.

Senast ändrad: