Kontakta oss

Klagshamns rektorsområde, skolår F–9

Klagshamnsbyggnaden och Strandbyggnaden

Christin Stigborg
rektor Klagshamns rektorsområde
0708-28 24 91
christin.stigborg@malmo.se

Lars Ljungqvist 0708-72 02 50 Bitr rektor för förskoleklass och åk F-3 lars.ljungqvist@malmo.se

Håkan Gunnarsson
Bitr rektor för åk 4-6 (fr o m 210801)

Malin Högström
Bitr rektor för åk 7-9
0708-77 03 98
malin.kjellberg-hogstrom@malmo.se

Marina Andersson (fr o m 210801
Administrativ chef
0732-02 24 26
marina.andersson141@malmo.se

Annika Andersson (fr o m 210801)
skoladministratör
040-34 03 22 annika.andersson138@malmo.se

Samir Sijaric
studie- och yrkesvägledare
På Klagshamnsskolan, Strand, måndag em, tisdag, fredag fm
0768-54 16 90
samir.sijaric@malmo.se

Sofie Berggren
skolsköterska
Finns på Strandbyggnaden
0766-34 79 51
sofie.berggren@malmo.se

Maria Nystedt
skolsköterska
Finns på Strandbyggnaden
0729-632389
maria.nystedt@malmo.se

Hanna Fex
Kurator
0723-85 04 32
hanna.fex@malmo.se

Senast ändrad: