Kontakta oss

Klagshamns rektorsområde, skolår F–9

Klagshamnsbyggnaden och Strandbyggnaden

Christin Stigborg
rektor Klagshamns rektorsområde
0708-28 24 91
christin.stigborg@malmo.se

Lars Ljungqvist
Bitr rektor för förskoleklass, åk F-3 samt fritidshem
0731-45 09 36
lars.ljungqvist@malmo.se

Håkan Gunnarsson
Bitr rektor för åk 4-6
0731-45 09 35
hakan.gunnarsson@malmo.se

Malin Högström
Bitr rektor för åk 7-9
0708-77 03 98
malin.kjellberg-hogstrom@malmo.se

Marina Andersson
Administrativ chef
040-34 03 12
marina.andersson141@malmo.se

Annika Andersson
Skoladministratör
040-34 03 22 alt 0734-29 27 19
annika.andersson138@malmo.se

Samir Sijaric
studie- och yrkesvägledare
På Klagshamnsskolan, Strand, måndag em, tisdag, fredag fm
0768-54 16 90
samir.sijaric@malmo.se

Sofie Berggren (föräldraledig tom ht 2022)
skolsköterska
Finns på Strandbyggnaden
0766-34 79 51
sofie.berggren@malmo.se

Maria Nystedt
skolsköterska
Finns på Strandbyggnaden
0729-632389
maria.nystedt@malmo.se

Sara Landström
Skolsköterska
Finns på Strandbyggnaden
0766-34 79 51
sara.landstrom@malmo.se

Hanna Fex
Kurator
0723-85 04 32
hanna.fex@malmo.se

Rebecca Lindahl
Kurator
0708-31 88 75
rebecca.lindahl@malmo.se

Senast ändrad: