Kontakta oss

Sjukanmälan

Sjukanmälan före kl 08.00 ring 0515-777 000
Efter klockan 8:00 sjukanmäler du ditt barn i systemet Skola24.

Skolbuss

Bk-buss
Vid utbliven buss ring telefonnummer 040-53 53 02
Mailadress: info@bkbuss.se

Administration

Rektor 
Jenny Strand
Telefonnummer: 0721-64 96 74
jenny.strand@malmo.se

Bitr rektor
Martin Nihlén närmast ansvarig åk 4–6
Telefonnummer: 0721-60 86 32
martin.nihlen@malmo.se

Bitr rektor
Sandra Sörensen närmast ansvarig åk 7-9
sandra.sorensen@malmo.se

Adminstrativ chef
Rickard Sjövall
Telefonnummer: 040-34 69 48
Mobiltelefon: 0721-60 86 25
rickard.sjovall@malmo.se

Skolsköterska 
Kajsa Mårtensson
Telefonnummer: 040-34 69 84
kajsa.martensson@malmo.se

Speciallärare
Elin Daag
Telefonnummer: 0708-77 83 90
elin.daag@malmo.se

Specialpedagog
Angela Patel
Telefonnummer: 0768-94 10 92
angela.patel@malmo.se

Speciallärare
Sofia Risborn
Telefonnummer: 0733-38 98 59
sofia.risborn@malmo.se

Kurator
Shervin Aeineh
Telefonnummer: 0733-86 03 27
shervin.aeineh@malmo.se


SYV/skoladminstratör
Josefin Månsson
Telefonnummer: 0721-60 86 38
josefin.mansson@malmo.se

It-adminstratör/ Vaktmästare
Akeel Juma
Telefonnummer: 0734-03 46 92
akeel.juma@malmo.se

Arbetslag åk 4–6

Idrott telefonnummer: 0734-45 11 60

Stefan Sparreskog
Johan Åström 
Ida Segerstein
Oskar Persson            
Malin Girke
Natalie Gavrilovic 
Anna Montebovi 
Eva Karlsson
Eva Magnusson
Mona Dahlström
Adia Hailemichael
Omar Allegra
Elif Ajredinovski
Monika Backenros
Alaa El Moukaddem
Antonia Tammi
Susanne Kampf
Hans Debner
Lars Klint

Arbetslag åk 7–9

Idrott telefonnummer: 0709-81 01 44

Sara Ali, Sv/So
Per Hultberg, SlTm
Cedomir Glisovic, Ma/No
Michael Gonzalez, Mu/Eng
Anders Erdös, So
Yvonne Olsson, Mu
Eva Norgren, Sv/Sva
Nermina Jaganjac, Ma/NO
Paula Olsson, SlTx
Anna Grycner, Ma/No
Helen Wettermark, Id/SlTx
Elin Hansen, Eng/Ty
Annie Bodelsson, Bild
Anna Thorsell, Sv
Christel Askling, Sv/Fr
Benni Kronkvist, Id
Amjad El Goranie, id/café
Giovanni Savini, Sp
Charles Darrell, HKK

Fritidshem

Pilbågen åk 4–6
Telefonnummer: 0708-35 63 27
Tim Hagerström
Malin Gracin
Alaa El Moukaddem
Antonia Tammi
Susanne Kampf
Hans Debner

Senast ändrad: