Kontakta oss

Sjukanmälan

Sjukanmälan före kl 08.00 ring 0515-777 000
Efter klockan 8:00 sjukanmäler du ditt barn i systemet Skola24.

Skolbuss

Bk-buss
Vid utbliven buss ring telefonnummer 040-53 53 02
Mailadress: info@bkbuss.se

Administration

Rektor 
Anders Sandström
Telefonnummer: 0729-74 30 55
anders.sandstrom@malmo.se

Bitr rektor
Martin Nihlén närmast ansvarig åk 4–6
Telefonnummer: 0721-60 86 32
martin.nihlen@malmo.se

Bitr rektor
Liselott Nilsson närmast ansvarig åk 7-9
Telefonnummer: 0721-60 85 17
liselott.nilsson22@malmo.se

Adminstrativ chef / Skoladministratör
Rickard Sjövall
Telefonnummer: 040-34 69 48
Mobiltelefon: 0721-60 86 25
rickard.sjovall@malmo.se

Skolsköterska 
Kajsa Mårtensson
Telefonnummer: 040-34 69 84
kajsa.martensson@malmo.se

Speciallärare
Elin Daag
Telefonnummer: 0708-77 83 90
elin.daag@malmo.se

Specialpedagog
Magda Hait
Telefonnummer: 0768-94 10 92
magda.hait@malmo.se

Resurslärare
Charles Darrell
Telefonnummer:

Speciallärare
Jasminka Zulic
Telefonnummer: 0733-38 98 59
jasminka.zulic@malmo.se

It-pedagog
Lars Klint
Telefonnummer: 0731-42 00 46
lars.klint@malmo.se

Kurator
Anette Strand
Telefonnummer:


SYV
Josefin Månsson
Telefonnummer: 0721-60 86 38
josefin.mansson@malmo.se

Vaktmästare
Akeel Juma
Telefonnummer: 0734-03 46 92
akeel.juma@malmo.se

Arbetslag åk 4–6

Idrott telefonnummer: 0734-45 11 60

Stefan Sparreskog
Johan Åström 
Ida Segerstein
Oskar Persson            
Malin Girke
Natalie Gavrilovic 
Benni Kronkvist
Anna Montebovi 
Eva Karlsson
Eva Magnusson
Pia Thurban
Mona Dahlström
Elvida Demiturk
Marie Hedlund
Aida Hailemichael
Omar Allegra
Elif Ajredinovski
Monika Backenros
Alaa El Moukaddem
Antonia Tammi
Susanne Kampf
Hans Debner

Arbetslag åk 7–9

Idrott telefonnummer: 0709-81 01 44

Sara Ali, Sv/So
Per Hultberg, SlTm
Cedomir Glisovic, Ma/No
Michael Gonzalez Mu/Eng
Anders Erdös, So
Yvonne Olsson, Mu
Eva Norgren, Sv/Sva
Nermina Jaganjac, Ma/NO
Paula Olsson, SlTx
Anna Grycner, Ma/No
Helen Wettermark, Id/SlTx
Elin Hansen, Eng/Ty
Annie Bodelsson, Bild
Erika Stensson/ Sv
Christel Askling Sv/Fr
Erika Stensson, Sv
Amjad El Goranie
Giovanni Savini

Fritidshem

Pilbågen åk 4–6
Telfonnummer: 0708-35 63 27
pilbagen@malmo.se
Benni Kronkvist
Malin Gracin
Alaa El Moukaddem
Antonia Tammi
Susanne Kampf
Hans Debner


Senast ändrad: 2021-01-27 12:41