Förvaltningsledning

Grundskoleförvaltningen leds av förvaltningsdirektören. Ledningsgruppen består av sex utbildningschefer och sju avdelningschefer.

Bilderna får användas fritt av media. Bilderna får inte manipuleras och inte heller användas för kommersiella ändamål. Ange alltid fotograf Tomaz Lundstedt vid publicering.

Foto på Anders Malmquist

Anders Malmquist
Grundskoledirektör
Telefon: 040-34 40 81
E-post:
anders.malmquist@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Helen Nyman

Helen Nyman
Ekonomichef
Telefon: 0709-12 41 49
E-post: helen.nyman@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Kim Nybble

Kim Nybble
HR-chef
Telefon: 0768-96 61 01
E-post: kim.nybble@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Yvonne Hammarberg

Yvonne Hammarberg
Kommunikationschef
Telefon: 073-303 29 06
E-post:
yvonne.hammarberg@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto av Anette Enhav

Anette Enhav
Chef myndighetsavdelningen
Telefon: 0708-27 87 11
E-post: anette.enhav@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto av Helena Plantin

Helena Plantin
Kvalitetschef
Telefon: 0708-11 86 13
E-post:
helena.plantin@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Henric Kahlmeter

Henric Kahlmeter
Chef för avdelningen
Samordning och stöd
Telefon: 0706-99 72 46
E-post:
henric.kahlmeter@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Roberto Citterio

Roberto Citterio
Chef för Pedagogisk
inspiration Malmö
Telefon: 0707-17 64 11
E-post:
roberto.citterio@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Fahrudin Zejnic

Fahrudin Zejnic
Utbildningschef
Telefon: 0733-52 78 05
E-post:
fahrudin.zejnic@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Mikael Dahlberg

Mikael Dahlberg
Utbildningschef
Telefon: 0729-61 00 43
E-post:
mikael.dahlberg@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Kristina Hammar

Kristina Hammar
Utbildningschef
Telefon: 0706-62 28 12
E-post:
kristina.hammar@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Ingrid Sundström-Stokbro

Ingrid Sundström-Stokbro
Utbildningschef
Telefon: 0706-45 20 52
E-post:
ingrid.sundstrom@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Hans Nilsson

Hans Nilsson
Utbildningschef
Telefon: 0768-80 57 12
E-post:
hans.nilsson15@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Foto på Linda Deltinger

Linda Deltinger
Utbildningschef
Telefon: 0734-36 88 14
E-post:
linda.deltinger@malmo.se
Ladda ner bild (300 dpi)

Vi har ingen möjlighet att svara, men dina synpunkter är värdefulla för oss. Om du vill ha svar på en fråga hittar du kontaktuppgifter här.

Senast ändrad: 2018-05-29 09:52