Skydda dig online. Se hur du rensar din internethistorik. × Lämna sidan snabbt

Avtalskommuner

I dagsläget har kompetenscentrum avtal med 21 skånska kommuner. I varje kommun finns en kontaktperson som har den löpande kontakten med Kompetenscentrum och som ansvarar för att efterfråga kommunens behov av utbildning om våld i nära relationer.

Karta över kompetenscentrums avtalskommuner.

Kommunernas kontaktpersoner


 KommunNamnE-postadress

Bjuv

Tilde Jarl

tilde.jarl@bjuv.se

Bromölla

Anna-Marie Nilsson

anna-marie.nilsson@bromolla.se

Burlöv

Sara Selander

sara.selander@burlov.se

Eslöv

Sabina Kullberg

sabina.kullberg@eslov.se

Hässleholm

Erica Westermark

erica.westermark@hassleholm.se

Hörby

Kristin Obad

kristin.obad@horby.se

Höör

Rebecca Thörn-Talpai

rebecca.thorn-talpai@hoor.se

Lund

Kerstin Holmberg

kerstin.holmberg@lund.se

Klippan

Clara Svensson, Sven Svensson

clara.svensson@klippan.se

sven.svensson3@klippan.se

Lomma

Lucia Priento- De La Fuente

Lucia.PrietoDeLaFuente@lomma.se

Malmö

Margot Olsson,


margot.olsson@malmo.se


Osby

Mariana Möller

mariana.moller@osby.se

Perstorp

Adisa Avdovic

adisa.avdovic@perstorp.se

Sjöbo

Karin Linden

karin.linden@sjobo.se

Staffanstorp

Amanda Perborn

amanda.perborn@staffanstorp.se

Svalöv

Gunnel Fjell

Johan Nilsson

gunnel.fjell@svalov.se

johan.nilsson@svalov.se

Svedala

Charltotte Björklund

charlotte.bjorklund@svedala.se

Tomelilla

Fredrik Bavand

fredrik.bavand@tomelilla.se

Åstorp

Sara Mäki

sara.maki@astorp.se

Ängelholm

Charlotte Ekström

charlotte.ekstrom@engelholm.se

Östra Göinge

Camilla Windeborn

camilla.windeborn@ostragoinge.se


sv