- Kategori
- Kreativt skapande, Workshop
- Plats
- Mötesplats Otto
- Målgrupp 16 - 25 år
Unga mammor är varmt välkomna till Mötesplats Otto där man kan vara med på avkopplande och kreativa aktiviteter så som sminkning och hennamålning.

Spela fotboll med MFF och Bosnien Hercegovina SK i Kroksbäcksskolans gymnastiksal på torsdagar. För 10–14 år.
Utmana andra i fotbollsturneringar och njut av en härlig kväll med både nya och gamla vänner. Alla, från nybörjare till erfarna spelare, är välkomna – både tjejer, killar och icke-binära!
Nattfotboll i Kroksbäck är en satsning där Malmö FF och Bosnien Hercegovina SK skapar trygga och inkluderande miljöer för barn och unga. Alla deltagare, oavsett bakgrund eller erfarenhet, är välkomna att delta i fotbollsaktiviteterna. Alla får lika mycket speltid.
Vi ses i Kroksbäcksskolans gymnastiksal på torsdagar!
Kontaktperson: Luigi Cordasco (luigi.cordasco@mff.se, 0793406487)
Nattfotboll är en satsning där Malmö FF, tillsammans med andra aktörer, skapar trygga och inkluderande miljöer för unga. Vårt mål är att engagera unga genom meningsfulla aktiviteter, ge dem möjlighet att mötas och utvecklas, samt stärka relationerna mellan Malmö FF och lokalsamhället.
Vi vill att alla deltagare, oavsett bakgrund eller erfarenhet, ska känna sig välkomna och delaktiga i aktiviteterna. Genom att erbjuda fotboll, workshops och sociala aktiviteter skapar vi positiva mötesplatser där ungdomar kan känna sig inspirerade och utvecklas både som individer och som en del av en gemenskap.
Plats: Hyllievångsvägen 6
Unga mammor är varmt välkomna till Mötesplats Otto där man kan vara med på avkopplande och kreativa aktiviteter så som sminkning och hennamålning.
Vill du testa vattenpolo? Då är Poolkampen perfekt för dig! Kom till Hylliebadet och prova på vattenpolo för nybörjare.
Spela fotboll med MFF och Bosnien Hercegovina SK i Kroksbäcksskolans gymnastiksal på torsdagar. För 10–14 år.