- Kategori
- Bollsport
- Plats
- Kroksbäcksskolans gymnastiksal
- Målgrupp 10 - 14 år
Spela fotboll med MFF och Bosnien Hercegovina SK i Kroksbäcksskolans gymnastiksal på torsdagar. För 10–14 år.
.png)
Häng med Bryggeriet på skateboardåkning i Stapelbäddsparken! Brädor och hjälmar finns att låna och inga förkunskaper krävs.
Kom och prova på att åka skateboard med oss på Stapelbäddsparken, eller ta hjälp av våra coacher för att utveckla dina skateboardkunskaper!
Vi finns på plats på fredagar kl. 16.00-18.00 för alla (samt på torsdagar kl. 16.00-18.00 för tjejer och transpersoner).
Inga förkunskaper krävs och det är bara att dyka upp! Vi möts på platta streetytan vid Kul i Malmö-flaggan. Anmälan sker på plats när man kommer och det är gratis att delta. Det finns brädor och hjälmar till utlåning om man inte har eget.
Om det regnar eller är för blött i skateparken tar vi skydd i vår skatebod med pyssel och spel tills det torkar upp igen.
Hoppas att vi ses!
Andrea Antunes, andrea@bryggeriet.org, tel: 040-926585
Stapelbäddsparken i Västra Hamnen är en stor plats för olika aktiviteter.
Plats: Stapelbäddsgatan 3, 211 75 Malmö
Spela fotboll med MFF och Bosnien Hercegovina SK i Kroksbäcksskolans gymnastiksal på torsdagar. För 10–14 år.
Välkommen på en mysig musikstund tillsammans med ditt barn!
Sångstund med sånger, ramsor och spel med små instrument för små barn och deras vuxna.