Malmö stad
$left
$middle

Taekwondo för tjejer

Är du tjej mellan 11 och 15 år och vill prova en ny sport? I höst bjuder Toigye Taekwondo Club in till prova-på-träning i centrala Malmö.

Vi lär oss grunderna i den olympiska kampsporten taekwondo och tränar sparkar, teknik, rörelse och fysik på ett roligt och tryggt sätt.

Träningen sker i vår taekwondolokal i centrala Malmö och passet hålls av våra kvinnliga ledare. Vi använder bland annat sparkspadar och sparkkuddar, och all utrustning som behövs finns att låna på plats.

Du behöver varken erfarenhet eller egen utrustning. Allt du behöver finns på plats, och du behöver inte anmäla dig i förväg.

Alla tillfällen

  1. till
    Plats Toigye Taekwondo Club
  2. till
    Plats Toigye Taekwondo Club
  3. till
    Plats Toigye Taekwondo Club
  4. till
    Plats Toigye Taekwondo Club
  5. till
    Plats Toigye Taekwondo Club

Mer information om Toigye Taekwondo Club

Här tränar ett stort gäng med barn och ungdomar från 6 år. Nybörjare och elitidrottare tränar alla på samma matta och tillsammans hjälper vi varandra att utvecklas och ha roligt.

Alla aktiviteter

Hämtar evenemang...
  • TV-spel med Ariana

    Kategori
    Spel och e-sport
    Plats
    Cronmans väg 3A
    Målgrupp 6 - 15 år

    Tycker du om att spela TV-spel? Kom och spela med kompisarna på Ariana på höstlovet!

  • Skräckveckan i Folkets Park

    Kategori
    Övrigt, Musik, Workshop, Pyssel och lek
    Plats
    Folkets Park
    Målgrupp 6 - 13 år

    Skräckveckan är tillbaka med ett lagom läskigt höstlov för hela familjen! Folkets Park förvandlas till en mystisk och magisk plats full av rysligt roliga upplevelser.

  • Halloween på bibblan: Lotteri för utklädda

    Plats
    Kulturhyllan
    Målgrupp 0 - 25 år

    Häxa, vampyr eller skelett? Kom utklädd till Hylliebiblioteket på Halloween och var med i utlottning av biobiljetter!

Alla aktiviteter
Hämtar evenemang...
sv