Malmö stad
$left
$middle

Höstlovsaktiviteter med Somaliska Freds

Letar du efter något roligt att göra på höstlovet? Kom till Somaliska Freds- och Skiljedomsföreningen och delta i aktiviteter fyllda med lek, pyssel och spel.

Under höstlovet bjuder vi in till roliga dagar i föreningslokalen på Bennets väg. Här kan du pyssla, delta i olika lekar, träffa andra barn och spela TV-spel i en trygg och välkomnande miljö.

Aktiviteterna varierar under veckan och det finns något för dig som gillar att vara kreativ, spela eller bara ha roligt tillsammans med andra. Kom förbi och delta i de aktiviteter som erbjuds under lovet.

Vill du veta mer? Kontakta gärna:

Kontaktperson

Hashim Abdikarem

E-post: info@somaliskafreds.se

Telefon: 0761-868464

Alla tillfällen

  1. till
    Plats Bennets väg 44C
  2. till
    Plats Bennets väg 44C
  3. till
    Plats Bennets väg 44C
  4. till
    Plats Bennets väg 44C
  5. till
    Plats Bennets väg 44C

Mer information om Bennets väg 44C

  • Plats: Bennets väg 44C, 213 66 Malmö

Alla aktiviteter

Hämtar evenemang...
  • Upplev SM i styrkelyft i Malmö!

    Kategori
    Övrigt
    Plats
    Baltiska hallen
    Målgrupp 0 - 20 år

    Vill du se några av Sveriges starkaste personer tävla? Den 23-25 oktober kommer styrkelyftseliten till Malmö för att göra upp om SM medaljerna i knäböj, bänkpress och marklyft!

  • Abborrens dag

    Kategori
    Djur, natur och friluftsliv
    Plats
    Raul Wallenbergs Park (Trampbåtsbryggan)
    Målgrupp 4 - 18 år

    Den 25 oktober är det Abborrens dag! Det firas förstås genom en dag tillsammans med SFK Spinnaren!

  • Anpassad: Skapa Halloweenfilm!

    Kategori
    Foto, film och media
    Plats
    Malmö Kulturskola
    Målgrupp 12 - 18 år

    Är du 12–18 år och har en funktionsnedsättning? Under den här kursdagen får du prova olika sätt att skapa film med green screen, stop motion, enkel redigering och ljud.

Alla aktiviteter
Hämtar evenemang...
sv