Förvaltningsledning

Förvaltningsledningen för hälsa, vård och omsorg.

Klicka på bilden för att förstora. Fr.v. Anne Wolf, Åsa Jensen, Gisela Öst, Ann-Kristin Blomberg, Git Moltzer, Pia Hesselroth Tegel, Åsa Ollerstam Lundh, Helen Martinsson, Per Lindholm och Annika Rausin

Förvaltningsdirektör: Gisela Öst
Telefon: 040-346363, 0705-381424
E-post: gisela.green@malmo.se

Avdelningschef för ekonomiavdelningen: Annika Rausin
Telefon: 040-346299, 0708-641020
E-post: annika.rausin@malmo.se

Förvaltningssekreterare: Git Moltzer
Telefon: 040-344094
E-post: git.moltzer@malmo.se

Avdelningschef för HR-avdelningen: Ann-Kristin Blomberg  
Telefon: 0738-622300
E-post: ann-kristin.blomberg@malmo.se

Avdelningschef för kommunikationsavdelningen: Per Lindholm
Telefon: 040-344952, 0733-282527
E-post: per.lindholm@malmo.se

Avdelningschef för särskilt boende: Helen Martinsson
Telefon: 040-341000, 0706-702007
E-post: helen.martinsson@malmo.se

Avdelningschef för myndighet: Åsa Jensen
Telefon: 040-343751, 0766-103870
E-post: asa.jensen@malmo.se

Avdelningschef för hälsa och förebyggande: Pia Hesselroth Tegel
Telefon: 040-346149, 0708-410533
E-post pia.hesselroth-tegel@malmo.se

Avdelningschef för ordinärt boende: Åsa Ollerstam Lundh
Telefon: 040-346357, 0734-249152
E-post: asa.ollerstam@malmo.se

Avdelningschef för strategisk utvecklingsavdelning: Anne Wolf
Telefon: 040-345074, 0702-697081
E-post: anne.wolf@malmo.se

Senast ändrad: 2020-10-20 08:35