Kontaktuppgifter Bäckagårdsskolan

Mejladresser till skolans personal 2019/2020 (pdf, 487.5 kB)

Expeditionen

expen.backagardsskolan@malmo.se
040-34 78 40
Öppettider:
Mån-fre 08:00-10.00 & 12:45-15:15

Rektor

Jenny Bergwall
jenny.bergwall@malmo.se
040-34 78 41
0723-85 11 23

Skoladministratör

Miriam Nordmark
miriam.nordmark@malmo.se
040-34 78 40 (telefontid 08.00-10.00 & 14.00-15.00)

Administrativ chef

Sofia Grahn
sofia.grahn@malmo.se
0721-86 40 36

Biträdande rektor för Bäckagårdsklasserna åk F-5 och fritidshem åk F-5

Tamara Jara
tamara.jara@malmo.se
0733-76 23 61​

Skolsköterska

Anna Pettersson
anna.pettersson25@malmo.se

040-34 78 43
0706-34 65 58

Kurator

Sara Brus Stelhof
sara.brusstelhof@malmo.se
040-34 78 42
0734-34 53 30

Studie- och yrkesvägledare

Charlotte Fernö
lotta.ferno@malmo.se
040-34 78 47

​Skolbibliotekarie

Bo Johnsson
bo.lennart.johnsson@malmo.se
040-34 78 16

Skolvaktmästare

Roger Mattsson
Roger.Mattsson@malmo.se
0708-42 82 58

Hus B Arbetslag F–2 AB

040-34 78 70

Hus C Arbetslag 3–5 AB

040-34 78 72

Paviljongen Gyllins 2 F–2 G och 3C

0729-86 66 38
0729-86 66 40

Hus D arbetslag 6–9 A

040-34 78 46

Hus D arbetslag 6–9 B

040-34 78 71

Fritidshem Enhörningen i paviljongen F–2 G

0729-86 66 38
0729-86 66 40

Fritidshem Fenix hus B

0768-78 77 74

Fritidshem Gripen hus B

0766-34 56 31

Fritidshem Pegasus hus C

0768-78 77 78

Fritidshem Draken hus C

0766-34 56 37

Senast ändrad: 2019-08-09 09:21