Kontakta oss

Skolledning

Rektor
Charlotte Löfqvist

0768-79 26 18
charlotte.lofqvist@malmo.se

Biträdande rektor med ansvar för elever och arbetslag AB och CD
Andreas Hellmer
0708-49 34 31
andreas.hellmer@malmo.se

Biträdande rektor med ansvar för elever och arbetslag EFG samt EHT
Emelie Sonesson Björåsen
0709-70 73 25
emelie.sonessonbjorasen@malmo.se

Administrativ chef
Charlotte Drené
0733-29 80 52
charlotte.drene@malmo.se

 
Skolans medarbetare nås genom fornamn.efternamn@malmo.se

Skoladministratör
Margareta Andersson (frånvarofrågor/inloggningsuppgifter)
0729-81 50 30
margareta.andersson4@malmo.se 

Vaktmästare
Mark Longhurst,
mark.longhurst@malmo.se
0708-28 12 86

SYV
Lars Kårholm,
lars.karholm@malmo.se
0729-63 54 77

Skolsköterska
Ann de Vogt Thunholm,
ann.devogtthunholm@malmo.se
0729-63 54 76

Kurator
Erica Johansson,
erica.johansson@malmo.se
0708–78 04 76

Kurator
Hilin Sabah,
hilin.sabah@malmo.se
0708–78 04 89

Socialpedagog
Oscar Westberg,
oscar.westberg@malmo.se
0709-15 21 25

Bibliotekarie
Linnea Tell,
linnea.tell@malmo.se
0731-523 581

Arbetslag AB

Arbetslagstelefon AB, 0708-78 04 56

Pernilla Hermansson
pernilla.hermansson@malmo.se

Christel Granat
christel.granat@malmo.se

Nardin Asad Taher
nardin.asad@malmo.se

Erika Grinneby
erika.grinneby@malmo.se

Cristoffer Csanady Lindblom
cristoffer.csanady-lindblom@malmo.se

Magdalena Klasson
magdalena.klasson@malmo.se

Agnieszka Skotnicka
agnieszka.skotnicka@malmo.se

Andreas Lindahl
andreas.lindahl@malmo.se

Christina Stjärnkvist
christina.stjarnkvist@malmo.se

Melissa Linde Svantesson
melissa.linde-svantesson@malmo.se

Sara Holmgren
sara.holmgren@malmo.se

Viktoria Danbolt
viktoria.danbolt@malmo.se

Lina Paepke
lina.paepke@malmo.se
0708-78 04 59

Arbetslag CD
Arbetslagstelefon CD, 0708-78 04 54

Annika Jeppson,
annika.jeppson@malmo.se

William Berthagen,
william.berthagen@malmo.se

Fredrik Grosshög,
fredrik.grosshog@malmo.se

Lina Sparring, (Föräldraledig vt 20)
lina.sparring@malmo.se

Jessica Rydenius Varén
jessica.rydeniusvaren@malmo.se

Matilda Ekelund,
matilda.ekelund@malmo.se

Amina Aknouche Phanivong,
amina.aknouche@malmo.se

Bengt Karlsson,
bengt.karlsson@malmo.se

Karin Lindqvist,
karin.lindqvist@malmo.se

Klara Ingemyr,
klara.ingemyr@malmo.se

Charlotte Ahlgren,
charlotte.ahlgren@malmo.se

Gustaf Ekelund,
gustaf.ekelund@malmo.se

Matilda Andersson Clavjio,
matilda.anderssonclavjio@malmo.se

Marleén Modig,
marleen.modig@malmo.se
0708–78 04 61

Arbetslag EFG

Arbetslagstelefon EFG, 0708- 78 04 50

Jonas Nilsson,
jonas.nilsson@malmo.se

Sanna Lilja Sveborg,
sanna.liljasveborg@malmo.se

Susanne Olsson,
susanne.c.olsson@malmo.se

Uwe Puls,
uwe.puls@malmo.se

Zeena Al-Shaha,
zeena.al-shaha@malmo.se

Karolina Ersoy,
karolina.ersoy@malmo.se

Azra Hilding,
azra.hilding@malmo.se

Anna Sahlin,
anna.sahlin@malmo.se

Karin Rüdiger,
karin.rudiger@malmo.se

Sara Romé,
sara.rome@malmo.se

Anna Landin,
anna.landin@malmo.se

Anusche Noring,
anusche.noring@malmo.se

Michaela Ramoser Söderström,
M.RamoserSoderstrom@malmo.se

Ruth Jacobsson,
ruth.jacobsson@malmo.se

Maria Ryberg,
maria.ryberg@malmo.se

Vidar Nilsson Onsberg,
vidar.nilssononsberg@malmo.se

Charlotte Uhler,
annacharlotte.uhler@malmo.se

Fatin Aljadari,
fatin.mazinaljadari@malmo.se
0708–78 04 98

Slottet

Martin Cederkrantz, (Föräldraledig vt20)
martin.cederkrantz@malmo.se

Martin Björnberg
martin.bjornberg@malmo.se

Oskar Palerius,
oskar.palerius@malmo.se

Caroline Jönsson,
caroline.jonsson@malmo.se

Anna Roslund,
anna.roslund@malmo.se

Emely Persson,
emely.persson@malmo.se

Carina Andersson,
carina.andersson@malmo.se

Senast ändrad: 2020-05-05 11:58