Kontaktuppgifter
Höjaskolan

E-postadresser till personal läsåret 2019/2020 (pdf, 615.6 kB)

Expedition

040-34 68 92

Rektor

Daniel Jeppsson
daniel.jeppsson@malmo.se
040-34 68 87
0706-01 44 96

Biträdande rektor åk F-3 och fritidshem

Jennie Foxryd
jennie.foxryd@malmo.se
0723-83 63 30

Biträdande rektor åk 4-9

Lisbeth Permin
lisbeth.permin@malmo.se
040-34 68 93
0709-49 66 17

Administrativ chef

Marit Persson
marit.persson@malmo.se
0708-64 10 24

Skoladministratör

Camilla Palmquist
camilla.palmquist@malmo.se
040-34 68 92
0701-40 65 18

Skolvärd åk F-3

Linda Schönström
linda.schonstrom@malmo.se
0708-64 09 54

Skolvärd åk 6-9

Marie Lindqvist
marie.lindqvist2@malmo.se
0708-90 73 13

Skolsköterska

Hiefa Iskandarani
hiefa.iskandarani@malmo.se
040-34 68 95
0734-34 85 80

Kurator

Jenny Moëll
jenny.moell@malmo.se
040-34 68 83
0721-64 22 24

Studie- och yrkesvägledare

Josefin Månsson
josefin.mansson@malmo.se
040-34 68 78

Vik. skolbibliotekarie

Bram Bresseleers
bram.bresseleers@malmo.se
040-34 68 49

IT-administratör

Farhad Eskandari
farhad.eskandari@malmo.se
040-34 68 64

Skolvaktmästare

Anders Lejkel
anders.lejkel@malmo.se
040-34 68 94
0766-31 39 71

Fritidshem Piraten

040-34 68 40
0708-64 10 81

Fritidshem Draken

040-34 68 42
0708-64 10 79

Specialpedagoger

Åsa Olin, F-3
asa.olin@malmo.se

Stefan Bergqvist, 4-6
stefan.bergqvist@malmo.se
0708-64 10 62

Zoi Morfiadaki, 7-9
zoi.morfiadaki@malmo.se
0708-64 10 67
040-34 68 86

Logoped

Lavinia Ferm
lavinia.ferm@malmo.se
0708-64 10 69
040-34 68 86

Förskoleklass A

040-34 68 36
0708-64 10 77

Förskoleklass B

040-34 68 35
0708-64 10 77

Arbetsrum F-3/Skolvärd F-3

040-34 68 52

Arbetsrum F-3

040-34 68 59

Arbetsrum 4-6

040-34 68 50

Arbetsrum NO, åk 7-9

040-34 68 84

Arbetsrum SV/Språk, åk 7-9

040-34 68 69

Arbetsrum SO/Slöjd, åk 7-9

040-34 68 67

Arbetsrum Idrott/Musik

040-34 68 62

Skolrestaurang

040-34 68 45

Senast ändrad: 2019-11-01 10:26