Kontakta oss

Skola år F-6, Fritids och Grundsärskola

Rektor Slavica Drazic
0709-88 20 96
slavica.drazic@malmo.se

Skola år F-2 och Fritidshem

Biträdande rektor Anne Charlotte Malteson
0734-01 31 11
annecharlotte.malteson@malmo.se

Skola år 3-6

Administrativ chef/Biträdande rektor Leon Nawrot
0708-34 68 32
leon.nawrot@malmo.se

Grundsärskola

Biträdande rektor Suzanne Faxe
0766-08 36 96
suzanne.faxe@malmo.se

Skoladministratör Sara Rydén
040-34 65 85
sara.ryden@malmo.se

Skolsköterska Kristina Rodian
0731-46 74 48
kristina.rodian@malmo.se

Kurator Petter Brage
0709-62 77 30
petter.brage@malmo.se

Vaktmästare Mats Helm
040-34 04 05
mats.helm@malmo.se


Arbetslag:

Morgon- och kvällsomsorg (Sofiero fritidshem), 0701-49 87 49

Förskoleklass A och Sofiero fritidshem, 0709-90 83 31

Förskoleklass B och Sofiero fritidshem, 0701-49 87 49

Förskoleklass C och Sofiero fritidshem, 0768-53 08 06

Klass 1A, 1B, 1C och Skabersjö fritidshem, 0701-49 87 64

Klass 2A, 2B, 2C och Hjularöds fritidshem, 0701-49 86 87

Klass 3A, 3B, 3C och Trolleholms fritidshem, 0701-49 87 62

Klass 4A, 4B o 4C och Kärnans fritidshem år 4-6, 0701-49 87 73

Klass 5A, 5B o 5C och Kärnans fritidshem år 4-6, 0701-49 87 73

Klass 6A, 6B o 6C och Kärnans fritidshem år 4-6, 0701-49 87 73

Grundsärskolan:

Klass 1D - 6D och  Svaneholms fritidshem 0708-63 35 20

Klass 1-6E, 1-3F, 1-5F, 2-3F, 3-7F och Rosendahls fritidshem, 0708-24 51 45


Senast ändrad: 2019-11-06 08:53