Kontakta oss

Klagshamns rektorsområde, skolår F–9

Klagshamnsskolan och Strandskolan

Christin Stigborg
rektor Klagshamns rektorsområde
0708-28 24 91
christin.stigborg@malmo.se

Annika Ingelström Paulsen
Bitr rektor för Förskoleklass och fritidshem Strandskolan och Klagshamnskolan
0709-23 38 06
annika.paulsen@malmo.se

Sarah Josefsson
Bitr rektor för åk 1-6
0708-83 72 06
sarah.josefsson@malmo.se

Malin Högström
Bitr rektor för åk 7-9
0708-77 03 98
malin.kjellberg-hogstrom@malmo.se

Katarina Lundgren
Administrativ chef
0709-49 16 89
katarina.lundgren@malmo.se

Christine Lindsjö
skoladministratör
040-34 03 22
christine.lindsjo@malmo.se

Sanja Stojakovic finns på Strandskolan mån-tis
studie- och yrkesvägledare
0768-54 16 90
sanja.stojakovic@malmo.se

Sara Sjöberg åk 2-5
Finns på Strandskolan mån, tors och fre. Övriga dagar på Klagshamnsskolan
skolsköterska
0766-34 79 51
sara.sjoberg3@malmo.se

Liva Andersson åk 6-9
Strandskolan mån, tis och ons
Skolsköterska
0729-63 23 89
livastrid.andersson@malmo.se

Hanna Fex
Kurator
0723-85 04 32
hanna.fex@malmo.se

Hanna Fex
skolkurator
hanna.fex@malmo.se
0723-85 04 32

Senast ändrad: 2019-12-03 13:18