Våra lärare

Läs mer om hur Malmö Kulturskola arbetar för att minska risken för smittspridning av Covid-19.

Läs mer

Stina Abrahamsson
El Sistema, sång, kör, rytmik, processledare
0733-05 48 65
stina.abrahamsson@malmo.se

Måns Allroth
El Sistema, slagverk
0723-50 40 78
mans.allroth@malmo.se

Petra Stinissen Anderberg
Show- och jazzdans, klassisk balett, contemporary jazzdance, PrövaPå
0709-17 38 15
pet.stinissenanderberg@malmo.se

Toritseju Osawe Jemide Aibueku
Rap
0732-50 72 54
toritsejuosawe.jemideaibueku@malmo.se

Sara Hegardt Ahlqvist
El Sistema, kör, sång
0732-50 72 57
sara.hegardtahlqvist@malmo.se

Lucia Mazvila Amerise
Fagott
0709-17 38 59
lucia.mazvilaamerise@malmo.se

Tove Bagge
Fiol, altfiol, orkester
0709-17 38 18
tove.bagge@malmo.se

Amdi Bajram
Fiol, altfiol, orkester
0709-17 38 71
amdi.bajram@malmo.se

Ulf Berg
Teater, drama, PrövaPå
0709-17 38 80
ulf.berg@malmo.se

Niklas Bernstrup
Animation, PrövaPå
0709-17 38 44
niklas.bernstrup@malmo.se

Stefan Blomdahl - tjänstledig
Slagverk, PrövaPå
0733-05 48 67
stefan.blomdahl@malmo.se

Torgny Centre
Sång, kör, blockflöjt, PrövaPå
0709-17 38 66
torgny.centre@malmo.se

Lisa Clausson
Afrikansk marimba, PrövaPå
0709-17 38 01
lisa.clausson@malmo.se

Johannes Dalenbäck
Piano
0709-17 38 17
johannes.dalenback@malmo.se

Joakim Danell
Bild & Form
0709-173865
joakim.danell@malmo.se

Fredrik Davidsson
El Sistema, Brass
fredrik.davidsson@malmo.se

Mirjam Ekespong
El Sistema, sång, kör
0708-29 52 88
mirjam.ekespong@malmo.se

David Eriksson
Gitarr
0709-17 38 08
david.eriksson@malmo.se

Michael Everbring
Elgitarr, gitarr
0709-17 38 21
michael.everbring@malmo.se

Mena Hansen Fimiani
El Sistema, rytmik
0709-17 38 83
mena.hansen-fimiani@malmo.se

Catrin Hansson Flink
Tvärflöjt, Tvåornas Kör, orkester
0709-17 38 13
catrin.hansson-flink@malmo.se

Viktoria Flodström
PrövaPå
0708-36 22 56
viktoria.flodstrom@malmo.se

Laurentia Flote
Animation, mobilfoto, foto
0709-17 38 98
laurentia.flote@malmo.se

Jenny Fransson
Piano, låtskrivarverkstad
0709-17 38 48
jenny.fransson@malmo.se

Stefan Glave
Oboe, darbuka, PrövaPå
0709-17 38 85
stefan.glave@malmo.se

Lucia Goenaga
El Sistema, tvärflöjt
0723-52 52 77
lucia.goenaga@malmo.se

Helena Emmoth Hagström
Sång, rytmik, musikal
0729-86 49 71
helena.emmoth.hagstrom@malmo.se

Peter Hajabacs
Keyboard
0709-17 38 56
peter.hajabacs@malmo.se

Miriam Hjalmarsson
El Sistema, kör, sång
0768-52 10 32
miriam.hjalmarsson@malmo.se

Johan Hallberg
Piano
0723-504074
johan.hallberg@malmo.se

Charlotte Harris
PrövaPå, dans
charlotte.harris@malmo.se

Ulf Holmström
Saxofon, orkester
0709-17 38 54
ulf.holmstrom@malmo.se

Servane Hodgdon
Slagverk
0723-50 40 78
servane.hodgdon@malmo.se

David Hovstadius
Fiol, altfiol, orkester
0709-17 38 20
david.hovstadius@malmo.se

Johanna Hydén Lander
Cello, orkester
0709-17 38 32
johanna.hyden@malmo.se

Julia Iderberg
Sång, kör, rytmik och El Sistema
0732-50 72 55
julia.iderberg@malmo.se

Annika Jessen
Klarinett, orkester
0768-71 76 93
annika.jessen@malmo.se

Ola Johansson
Gitarr, elgitarr, pop och rock, studio
0709-17 38 45
ola.johansson3@malmo.se

Magnus Jonsson
Accordeon, orkester
0709-17 38 43
magnus.jonsson@malmo.se

Annika Josefsson
Kulturpedagog
0709-851030
annika.josefsson@malmo.se

Peter Jäderlund
Trombon, tuba
0709-17 38 06
peter.jaderlund@malmo.se

Nina Jönsson
Tvärflöjt, orkester
0709-17 38 25
nina.jonsson3@malmo.se

Philip Kang
Piano
0768-54 55 66
philip.kang@malmo.se

Josefin Kvissberg
Sång, kör
0732-50 73 13
josefin.kvissberg@malmo.se

Ida Knutsson - tjänstledig
Fiol, altfiol, orkester
0709-17 38 18
ida.knutsson@malmo.se

Elias Källvik
Gitarr
0709-17 38 73
elias.kallvik@malmo.se

Katarina Lewandowski
PrövaPå
0768-54 55 70
katarina.lewandowski@malmo.se

Dianna Laerke Fischer Bennekov
Piano
0708-270439
diannalaerke.fischerbennekov@malmo.se

Matilda Lindberg - tjänstledig
Teater, drama, musikal, producent
0709-17 38 65
matilda.lindberg@malmo.se

Petra Lindblom
Teater, drama
0709-55 53 78
petra.lindblom@malmo.se

David Lindroth
Trumpet, orkester
0768-71 76 64
david.lindroth1@malmo.se

Helena Lovdal
El Sistema, rytmik
0709-17 38 33
helena.lovdal@malmo.se

Nidia Martinez Barbieri
Show- och jazzdans, dansmix
0709-17 38 09
catharina.melin@malmo.se

Catharina Melin
Show- och jazzdans, klassisk balett, jazzgroove
0709-17 38 19
catharina.melin@malmo.se

Sofia Nelson
Blockflöjt, altblockflöjt
0723-52 58 51
sofia.nelson@malmo.se

Markus Neuendorf - tjänstledig
Slagverk, orkester
0709-17 38 04
markus.neuendorf@malmo.se

Anders Nilsson
Piano, blockflöjt
0709-17 38 99
anders.nilsson5@malmo.se

Margareta Nilsson
Tvåornas Kör, piano
0708-12 50 65
margareta.nilsson@malmo.se

Madeleine Ngoma
Streetdance
0732- 50 73 24
madeleine.ngoma@malmo.se

Jesper Nordberg
Elbas, kontrabas, orkester
0706-92 56 62
jesper.nordberg@malmo.se

Ola Nordkvist
El Sistema, brass
0709-17 38 29
ola.nordkvist@malmo.se

Johannes Nästesjö
Elbas, kontrabas, orkester
0709-17 38 14
johannes.nastesjo@malmo.se

Tobias Ohlsson
Mediainstruktör
0708-419204
tobias.ohlsson@malmo.se

Rocio Olalde
Piano, kör, blockflöjt, sång
0733-02 77 62
rocio.olalde-de-saxenborn@malmo.se

Johanna Olofsson
DJ
0704-38 56 79
johanna.olofsson1@malmo.se

Karin Ottosson Bäckström
Drama, teater, musikal
0730- 97 46 46
karin.ottossonbackstrom@malmo.se

Johanna Persson Holmberg
El Sistema, cello, orkester
0768-50 46 93
johanna.persson11@malmo.se

Lena Persson
Bild och form, PrövaPå
0709-17 38 39
lenachristina.persson@malmo.se

Linda Persson
Dramapedagog
0709-850983
linda.persson9@malmo.se

Hanna Petersson
Serieteckning
0709-17 38 69
hanna.petersson2@malmo.se

Thomas Pettersson
Piano
0709-17 38 38
thomas.pettersson4@malmo.se

Robin Petersson
Gitarr
0732-51 49 83
robin.petersson@malmo.se

Karin Pålsson
Teater, drama, PrövaPå
0709-17 38 90
karinmarie.palsson@malmo.se

Anna Rasegård
Dramapedagog
0709-851061
anna.rasegard@malmo.se

Magnus Rippe
Elgitarr
0709-17 38 92
magnus.rippe@malmo.se

Klemens Rosberg
Slagverk
0708-57 84 78
klemens.rosberg@malmo.se

Elise Rosberg
Manga
0733-05 48 57
elise.rosberg@malmo.se

Emma Rosenberg
El Sistema, kör, sång
0708-29 52 91
emma.rosenberg@malmo.se

Sofia Rosengren
Blockflöjt, piano
0709-17 38 00
sofia.rosengren@malmo.se

Eva-Lotta Rouse
PrövaPå, bild
0709-17 38 22
eva-lotta.rouse@malmo.se

Marcus Sjögren
Slagverk
marcus.sjogren@malmo.se

Maria Solgaard Holm
Fiol
0760-19 43 27
maria.solgaardholm@malmo.se

Michal Stasiak
El Sistema, valthorn, orkester
0723-50 40 87
michal.stasiak@malmo.se

Daniel Stengård
Digital musikproduktion
0732-50 73 28
daniel.stengard@malmo.se

Erika Södersten
Viola, violin, orkester
0729-87 23 23
erika.sodersten@malmo.se

Hillevi Tellin
Tvärflöjt
0709-17 38 07
hillevi.tellin@malmo.se

Sara Tufvesson
El Sistema , fiol
0709-17 38 40
sara.tufvesson@malmo.se

Okhan Vatansever
Gitarr
0721-56 07 93
okhan.vatansever@malmo.se

Jan Wahlgren
Gitarr
0709-17 38 97
jan.wahlgren@malmo.se

Marie Wall Almquist
Tvärflöjt
0709-17 38 58
marie.wall.almquist@malmo.se

Christoffer Wallin
Klarinett, saxofon, orkester
0709-17 38 05
christoffer.wallin@malmo.se

Katarina Stener Wejfalk
El Sistema, piano
0723-50 41 07 
katarina.stener.wejfalk@malmo.se

Ida Westberg - föräldraledig
Piano
0709-17 38 49
ida.westberg@malmo.se

Anette Wikenmo
Pedagogisk utvecklare. El Sistema, rytmik
0709-17 38 88
anette.wikenmo@malmo.se

Sara Wilén
Teater, drama
0708-29 52 94
sara.wilen@malmo.se

Sabina Zweiacker
Sång, kör
0709-17 38 10
sabina.zweiacker@malmo.se