$left
$middle

Kontakta oss

Skola årskurs F-7, Fritids och Grundsärskola

Rektor: Slavica Drazic
Telefonnummer: 0709-88 20 96
slavica.drazic@malmo.se

Administrativ chef: Christophe Viala
Telefonnummer: 0708-69 01 24
christophe.viala@malmo.se

Skola årskurs F-2 och Fritidshem

Biträdande rektor: Anne-Charlotte Malteson
Telefonnummer: 0734-01 31 11
annecharlotte.malteson@malmo.se

Skola årskurs 3-6

Biträdande rektor: Leon Nawrot
Telefonnummer: 0708-34 68 32
leon.nawrot@malmo.se

Grundsärskola

Biträdande rektor: Suzanne Faxe
Telefonnummer: 0766-08 36 96
suzanne.faxe@malmo.se

Administration

Skoladministratör Sara Rydén
Telefonnummer: 040-34 65 85
sara.ryden@malmo.se

Vaktmästare Mats Helm
Telefonnummer: 040-34 04 05
mats.helm@malmo.se

Elevhälsan

Skolsköterska Kristina Rodian
Telefonnummer: 0731-46 74 48
kristina.rodian@malmo.se

Kurator Petter Brage
Telefonnummer: 0709-62 77 30
petter.brage@malmo.se

Fritidshem grundskola

Morgon- och kvällsomsorg (Sofiero fritidshem), 0701-49 87 49
Sofiero fritidshem (FA) 0709 - 90 83 31
Sofiero fritidshem (FB) 0701-49 87 49
Sofiero fritidshem (FC) 0768-53 08 06
Skabersjö fritidshem (årskurs 1) 0701-49 87 64
Hjularöd fritidshem (årskurs 2) 0701-49 86 87
Trolleholm fritidshem (årskurs 3) 0701-49 87 62
Kärnans fritidshem (årskurs 4-6) 0701-49 87 73

Fritidshem grundsärskolan

Svaneholm fritidshem (årskurs 1-6) 0708-63 35 20
Rosendals fritidshem (årskurs 1-9) 0708-24 51 45