Katalogen inte tillgänglig kvällen 26 oktober

Tisdag 26 oktober kan du inte använda bibliotekskatalogen Malin mellan klockan 20.15 och 22.00. Detta beror på en uppgradering av system. Under tiden fungerar inte heller bokinkastet på Stadsbiblioteket.

Så använder du biblioteken just nu

Biblioteken har ställt fram en stor del av sitt- och studieplatserna men några begränsningar kvarstår. Tänk på att hålla avstånd, tvätta händerna ofta och stanna hemma när du är sjuk. Här hittar du info om hur du kan använda biblioteken just nu, och vad som gäller på ditt bibliotek.

Läs mer

Kontakta oss

Vi utvecklar Garaget tillsammans med dig! Har du frågor eller förslag så kontakta gärna oss.

Behöver du ta kontakt med någon särskild person eller funktion på Garaget? Här finns telefonnummer och e-postadresser.

Malin Gillberg
Sektionschef
malin.u.gillberg@malmo.se
076-854 09 08

Amir Ghotaslou
Utvecklare
amir.ghotaslou@malmo.se
0734–39 70 85

Merisa Kapidzic
merisa.kapidzic@malmo.se
040–34 64 96

Anders Johansson Stiltje
Biblioteksverksamhet vuxna
anders.g.johansson@malmo.se
0708–65 03 59

Karin Johansson
Samarbeten, biblioteksarrangemang – tjänstledig
karin.c.johansson@malmo.se
0768–84 69 82

Karin-Karuchka Kristiansen
Barn- och ungdomsbibliotekarie
karin-karuchka.kristiansen@malmo.se
0723–82 26 67

Anneli Lagerfelt
Assistent, kafé
anneli.lagerfelt@malmo.se
040–34 64 96

Madeleine Petersson
Biblioteksassistent, samordnare biblioteksbussen
madeleine.petersson@malmo.se
0709-44 17 81

Stefan Rönn
Vaktmästare
stefan.ronn@malmo.se
0733–28 24 96

Ida Hadžić
Biblioteksassistent
ida.hadzic@malmo.se
0723–67 29 01