$left
$middle

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till både personer och funktioner på Lindängenbiblioteket.

Sektionschef

Piroska Bakran
0732–52 31 48
piroska.bakran@malmo.se

Barn- och ungdomsverksamhet

Therese Palmgren
040–660 85 53
0708–619590
therese.palmgren@malmo.se

Sofie Herner
040–660 85 53
073–305 58 98
sofie.herner@malmo.se

Paula Rooth
040-6608553
0723-718644
paula.rooth@malmo.se

Sadrija Mehmedali
040–660 85 53
0721–86 36 77
sadrija.mehmedali@malmo.se

Mina Sharifiyan
040-6608553
0723-503692
mina.sharifiyan@malmo.se

Vuxenverksamhet

Petter Herbertsson
040–660 85 53
0734–34 94 38
petter.herbertsson@malmo.se

Adam Andersson
040–660 85 53
0768–91 39 03
adam.andersson@malmo.se

Jonas Eriksson
040–660 85 53
0709–65 85 53
jonas.eriksson@malmo.se

Britt-Louise Olofsson Niemi
040–660 85 53
0734–34 94 67
bitte.olofsson-niemi@malmo.se

Mashaal Ramal Al-Salmy
040-6608553
0733-058942
masals@intra.malmo.se

 

 

Kontakt Biblioteken i Malmö

Kontaktuppgifter till funktioner som gäller för alla bibliotek i Malmö.

sv