Just nu kan du inte använda bibliotekens datorer

Just nu går det inte att logga in på bibliotekens publika datorer. Det innebär också att du inte kan skriva ut på biblioteken. Vi jobbar på att lösa problemet. Tack för din förståelse.

Så använder du biblioteken just nu

Biblioteken har ställt fram en stor del av sitt- och studieplatserna men några begränsningar kvarstår. Tänk på att hålla avstånd, tvätta händerna ofta och stanna hemma när du är sjuk. Här hittar du info om hur du kan använda biblioteken just nu, och vad som gäller på ditt bibliotek.

Läs mer

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till både personer och funktioner på Lindängenbiblioteket.

Sektionschef

Piroska Bakran
0732–52 31 48
piroska.bakran@malmo.se

Barn- och ungdomsverksamhet

Malin Bolander
040–660 85 53
0721–55 09 13
malinhelena.bolander@malmo.se

Therese Palmgren
040–660 85 53
0708–619590
therese.palmgren@malmo.se

Sofie Herner
040–660 85 53
073–305 58 98
sofie.herner@malmo.se

Sadrija Mehmedali
040–660 85 53
0721–86 36 77
sadrija.mehmedali@malmo.se

Vuxenverksamhet

Petter Herbertsson
040–660 85 53
0734–34 94 38
petter.herbertsson@malmo.se

Adam Andersson
040–660 85 53
0768–91 39 03
adam.andersson@malmo.se

Jonas Eriksson
040–660 85 53
0709–65 85 53
jonas.eriksson@malmo.se

Britt-Louise Olofsson Niemi
040–660 85 53
0734–34 94 67
bitte.olofsson-niemi@malmo.se

Kontakt Biblioteken i Malmö

Kontaktuppgifter till funktioner som gäller för alla bibliotek i Malmö.