Avtalskommuner

I dagsläget har kompetenscentrum avtal med 19 skånska kommuner. I varje kommun finns en kontaktperson som har den löpande kontakten med Kompetenscentrum och som ansvarar för att efterfråga kommunens behov av utbildning om våld i nära relationer.

Karta över kompetenscentrums avtalskommuner.

Kommunernas kontaktpersoner


 KommunNamnE-postadress

Bjuv

Tilde Jarl

tilde.jarl@bjuv.se

Bromölla

Anna-Marie Nilssont

anna-marie.nilsson@bromolla.se

Burlöv

Monika Skowronski Amaral

Sara Selander

monika.amaral@burlov.se;



sara.selander@burlov.se

Eslöv

Sabina Kullberg

sabina.kullberg@eslov.se

Hässleholm

Martina Mårtensson

martina.martensson@hassleholm.se

Hörby

Karolina Frick

karolina.frick@horby.se

Höör

Helena Persson Mazza


Christina Håkansson Jönsson

helena.persson.mazza@hoor.se;




christina.hakansson.jonsson@hoor.se

Lund

Kerstin Holmberg

kerstin.holmberg@lund.se

Klippan

Clara Svensson


Sara Nylander

clara.svensson@klippan.se;



sara.nylander1@klippan.se; 

Malmö

Margot Olsson

margot.olsson@malmo.se

Osby

Mariana Möller

mariana.moller@osby.se

Perstorp

Britt Tullberg

britt.tullberg@perstorp.se

Sjöbo

Karin Linden

karin.linden@sjobo.se

Staffanstorp

Amanda Perborn

amanda.perborn@staffanstorp.se

Svalöv

Gunnel Fjell

gunnel.fjell@svalov.se

Svedala

Charltotte Björklund

charlotte.bjorklund@svedala.se

Tomelilla

Daniel Nielsen

daniel.nilsen@tomelilla.se

Åstorp

Spomenka Duras

spomenka.duras@astorp.se

Ängelholm

Charlotte Ekström

charlotte.ekstrom@engelholm.se

Östra Göinge

Camilla Windeborn

camilla.windeborn@ostragoinge.se