$left
$middle

Hissen ur funktion

Hissen är ur funktion och kommer repareras så fort som möjligt.

Aktiviteter och träning

Välkommen att hitta på något tillsammans med oss på Öresunds Funkis – badet utan hinder! Under sommaren har vi många olika kostnadsfria utomhusaktiviteter som träningspass, grillkvällar, bastu och häng med föreningar.

En person grillar på en klotgrill

Grillkvällar

Varje torsdag från och med den 25 maj till den 24 augusti tänder vi grillarna här på Öresunds Funkis. Ta med eget eller köp något i vår kiosk att grilla. Vi hjälper dig gärna om du behöver.

Grillarna är tända mellan kl. 18.00–20.00. Under kvällen arrangerar vi aktiviteter såsom quiz eller kubb som du är varmt välkommen att delta i.

Grillmeny

Grilltallrik 65 :-
Grillkorv 27 :-
Korvbröd 7 : -

Program - 24 augusti kl. 18.00–21.00

Kubbturnering - Nu har vi haft en sommar att träna upp oss så nu kör vi kubbturnering! Må bästa lag vinna!

Smarriga kräftklor

Kräftskiva 25 augusti

Sommarens sista grillkväll firar vi med att duka upp långbord och ha kräftskiva! Här kan du ta på dig hatten och njuta av en sista kväll med musik, mat och goda vänners lag!

Pris

65 kr per person. Inkluderar en bit västerbottenostpaj, sallad och ett glas akoholfri cider. Ta med egna kräftor.

Anmälan

Föranmälan krävs och görs på plats eller via telefon (0733-238613) senast den 24/8. Betalning sker i samband med anmälan.

Personer spelar schack

Öppettiderna varierar. Se flik Öppettider för mer information.

Kontakta oss

sv