$left
$middle

Evenemang

Stadionområdet tillsammans med Malmö som stad är den perfekta kombinationen för möten, mässor och musik- och idrottsevenemang.

Var köper jag biljetter?

Varje evenemang bestämmer själva vilka kanaler de använder för biljettförsäljning. Info hittar du under respektive evenemang.

Vill du genomföra ett evenemang på Stadionområdet?

Allt du behöver veta om anläggningarna på Stadionområdet hittar du under respektive rubrik i menyn.

Du är också välkommen att kontakta oss på fritidsförvaltningens evenemangsavdelning.

Kontakt

Evenemangschef
Mats Schöld
Mats.schold@malmo.se
mobil +46 768 54 65 07

Projektledare:
Michael Andersson, ansvarig för bland annat Fritidsbanken.
E-post: michael.andersson4@malmo.se.
Telefon: 0733-58 19 87

Paul Petersson-Rebelo, ansvarig för bland annat e-sport.
E-post: paul.petersson-rebelo@malmo.se
Telefon: 0709-34 22 26

Mikael Wigsten
E-post: mikael.wigsten@malmo.se
Telefon: 0709-61 92 36

Camilla Friberg Ekelund
E-post: camilla.ekelund@malmo.se
Telefon: 0737-85 04 57

Lina Härle
E-post: lina.harle@malmo.se
Telefon: 0721-56 18 66

Pär Johansson
E-post: par.johansson@malmo.se
Telefon: 0704-92 45 21

Mattias Gullin
E-post: mattias.gullin@malmo.se
Telefon: 0733-58 20 32

Susanne Chau
E-post: susanne.chau@malmo.se
Telefon: 0708-74 17 94