Förvaltningsledning

Grundskoleförvaltningen leds av förvaltningsdirektören. Ledningsgruppen består av sex utbildningschefer och fyra avdelningschefer.

Peter Lindberg (bild kommer inom kort)
Grundskoledirektör
Telefon: 040-34 40 81
E-post: peter.11.lindberg@malmo.se

Foto på Helen Nyman

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Helen Nyman
Ekonomichef
Telefon: 0709-12 41 49
E-post: helen.nyman@malmo.se

Foto på  Annika Andersson

Fotograf: Intern

Annika Andersson
HR-chef
Telefon: 0735-13 31 45
E-post: annika.s.andersson@malmo.se

Foto på  Anette Enhav

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Anette Enhav
Chef för avdelningen kvalitet och myndighet
Telefon: 0708-27 87 11
E-post: anette.enhav@malmo.se

Anders Nilsson
Tf. Chef för utvecklingsavdelningen
Telefon: 0733-52 60 47
E-post: anders.nilsson28@malmo.se

Foto på Marina Glisovic

Fotograf: Intern

Marina Glisovic
Kommunikationschef
Telefon: 0733-03 29 06
E-post: marina.glisovic@malmo.se

Foto på Fahrudin Zejnic

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Fahrudin Zejnic
Utbildningschef
Telefon: 0733-52 78 05
E-post: fahrudin.zejnic@malmo.se

Helena Kindh (bild kommer inom kort)
Utbildningschef
Telefon: 0767-64 23 37
E-post: helena.kindh@malmo.se

Foto på Ingrid Sundström-Stokbro

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Ingrid Sundström-Stokbro
Utbildningschef
Telefon: 0706-45 20 52
E-post: ingrid.sundstrom@malmo.se

Mats Johnsson (bild kommer inom kort)
Utbildningschef
Telefon: 0734-32 30 75
E-post: mats.johnsson@malmo.se

Foto på Linda Deltinger

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Linda Deltinger
Utbildningschef
Telefon: 0734-36 88 14
E-post: linda.deltinger@malmo.se

Foto på Caroline Ekstrand

Fotograf: Tomaz Lundstedt

Caroline Ekstrand
Utbildningschef
Telefon: 0708-29 58 72
E-post: caroline.ekstrand2@malmo.se