Uppdaterad 29 april 2021

29 april 2021

Telefon

070-123 456 78

Telefontider

Måndag - torsdag

Kl. 07.00 - 17.00

Fredag

Kl. 07.00 - 16.00

Öppettider för besökare

Måndag - torsdag

Kl. 07.00 - 17.00

Fredag

Kl. 07.00 - 16.00

Adress

Malmö stad, 205 80 Malmö 

Förvaltningsledning

Förvaltningsledningen leds av förvaltningsdirektören och består av fyra utbildningschefer samt fem avdelningschefer.

Peter Lindberg

Peter Lindberg
Förskoledirektör

Telefon: 0733-70 89 64
E-post: peter.11.lindberg@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Annika Niehoff
HR-chef

Telefon: 0701-43 20 91
E-post: annika.niehoff@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Ana Maria Deliv

Ana Maria Deliv
Kvalitet- och myndighetschef

Telefon: 0705-55 47 82
E-post:ana-maria.deliv@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Mats Holmström

Mats Holmström
Kommunikationschef

Telefon: 0766-10 90 37
E-post: mats.holmstrom@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Mats Holmström

Agneta Sjölund
Ekonomichef

Telefon: 0729-74 03 02
E-post: agneta.sjolund@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Jan-Ola Olsson

Jan-Ola Olsson
Utbildningschef, område A

Telefon: 0708-29 32 16
E-post: jan-ola.olsson@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Peter Wahlström

Peter Wahlström
Utbildningschef, område C

Telefon: 0734-34 98 00
E-post: peter.wahlstrom@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)

Margaretha Danielsson

Margaretha Danielsson
Utbildningschef, område D

Telefon: 0706-70 66 81
E-post: margaretha.danielsson@malmo.se

Ainileena Niva
Utbildningschef, område B

Telefon: 0721-85 00 37
Mail: ainileena.niva@malmo.se

(Klicka på bilden för högre upplösning)